Červen 2015

NeverGreen #1 - srážka na fotbale

21. června 2015 v 23:22 | Gob |  NeverGreeny
Jednička měla být původně o něčem jiném, ale když jsem před chvilkou četl článek o vlasech, co už nidy nebudou vlát ve větru, nějak na mě padly vzpomínky.

Už je to cca 6,5 roku. Tehdy jsme s Ní měli spoustu společných zájmů, trávili jsme spolu všechen volný čas a já se hrdě pyšnil tím, že v ní mám skvělou přítelkyni. Byly to šťastné časy. O to víc se mi do paměti zaryla jedna nevergreenová vzpomínka.

Mezi naše kratochvíle patřilo i hraní fotbalu na hřišti jedné místní základky. Respektive - byla to tradice její rodiny a já byl ochotně přibrán do manšaftu. Vzpomínka, kterou chci popsat, vznikla během jednoho takového fotbalového odpoledne.

Bylo krásné, slunečné počasí a my se za tím kulatým nesmyslem honili už nějakou chvilku. Smáli jsme se, blbnuli, když byl balon dostatečně daleko (nejlépe u protějšího plotu), stíhali jsme se i napít. Čas nám hezky utíkal a atmosféra byla víc než pohodová. Při jedné útočné akci ale pohoda zaskřípala. Co se stalo? V týmu soupeřů hrála slečna E. Po jedné nahríávce i s balonem vystřelila jako raketa k naší bráně a já jako obránce běžel za ní. Bohužel, když jsem ji doběhl a byl už vedle ní, nějak jsme o sebe vzájemně zakopli. Já to vcelku ustál, ona už takový balanc neměla a skončila na zemi. Její přítel hned příběhl, stavěl ji na nohy a tak zvláštně po mně koukal. Stejně tak moje drahá měla takový zvlášní výraz. Pak mi bylo řečeno, že podrážet nohy jsem jí kvůli jednomu balonu nemusel, a že jsem nepěkně zneužil své velikostní převahy. Od té doby si na to čas od času vzpomenu a zamrzí to.

Chtěl bych tedy i zde anonymně prohlásit (stejně jako několikrát tehdy):

"Ještě jednou se E. omlouvám, ale opravdu to nebyl úmysl ani záměr a dodnes mě mrzí, že jsme se tam tehdy tak nešikovně srazili a vypadalo to tak, že to byl naschvál."

Gob


NeverGreen #0

17. června 2015 v 21:27 | Gob |  NeverGreeny
"NeverGreen"

Slovo, které nenajdete v žádném slovníku, snad jen v tom, co nosím ve své hlavě. Ti z vás, kdo se vyznají v cizích slovech a jejich významech asi budou hledat souvislost s evergreenem (neboli písničkou, která často přežila své autory a stále je populární). Hledat můžete, ale marně.

Co bude nevergreen znamenat na tomhle blogu, o čem budou nevergreenové články? O věcech, co se staly a měly být jinak. O věcech, co mě dodnes mrzí, byť se staly už dávno. O tom, co se mělo stát ale nikdy k tomu nedošlo. O tom, co mohlo být kdyby....

Bude to spousta dalších vzpomínek, ale tentorát z úplně jiného temného koutu mé paměti.

Napsal bych, že se máte na co těšit, ale to bych lhal.

Brzy napočtenou,

Gob