Tak dlouho se chodí k doktorovi, až se zdraví opravdu podlomí

11. června 2013 v 10:45 | Gob |  Ze života
....aneb jak se také říká - člověk je zdráv, dokud nejde k doktorovi.

Kdyby mi někdo na začátku roku tvrdil, že mě čeká rok, kdy spoustu času strávím hypnotizováním světel v čekárnách, počítáním bund na věšácích nebo čtením letáčků na léky v reklamních stojanech, asi bych mu nevěřil a dost možná bych se tomu i pousmál. Však co čert nechtěl, on by ten někdo měl pravdu.

Kdybych měl ve zkratce shrnout dosavadní štafetu a důvod proč ji vůběc běžím, bylo by to asi takhle:
Bolest kolene -> rentgen -> obstřik -> neurologie -> kardiologie
A jak jsem se od bolesti kolene dostal na vyšetření mozku a srdce? To je tak, když Vám doktor do kolene při obstřiku aplikuje látku, na kterou jste pravděpodobně alergičtí a vy dostanete křečovej záchvat. Zkuste pak někomu vysvětlit, že nejste epileptik nebo kardiak.
Suma sumárum, kvůli koleni už jsem absolvoval několk vyšetření (rentgen, obstřik, EKG, EEG, CT, TK holter a dnes HUT test a ještěmě čeká Echo a EKG holter). Paradoxem je, že pouze drtívá menšina má co dělat s klouby.

Právě dneska jsem objevil kouzla a taje HUT testu.
Co to je? Jedná se o zátěžový test, jehož cílem je vyvolat syncopu....tedy pardon (už chytám lékařskou terminologii), kolaps aneb fláknout sebou kontrolovaně před doktorem.
Když jsem dneska v 6:55 dorazil před ordinaci, měl jsem z toho takové smíšené pocity. Když mi otevřela příjemná
a usměvavá sestřička, alespoň jsem přišel na jiné myšlenky. O 10 minut později už jsem ležel na lehátku s měřícím přístrojem na tlak na ruce a elektrodama lípnutýma na hrudi. Pohodička. Pokecali jsme si o Drahanu (sestřička mě sama poznala a a sama se zeptala, jestli tam náhodou netančím), víkendu apod.
Za dalších deset minut přišla první změna ve vyšetření. Lehátko, na kterém jsem ležel bylo natočeno do sklonu 60`.
Po klasickém vyrovnání tlaku jsem opět v klidu stál a sledoval hodiny na protější zdi (znáte takovej ten pocit, když sedíte ve škole a vidíte, jak hodiny děsně neutíkají a konec hodiny je v nedohlednu?). Mezitím přišla i paní doktorka. přidala se do debatě o drahanu a tak ten čas aspoň líp ubíhal.já pořád v klidu stál v lehátku a začínal jsem mít vítězný pocit, že mě tentokrát žádná syncopa nedostane).
Bohužel, po 20 minutách skončila pasivní část vyšetření a nastal čas na vyšší level. Pod jazyk jsem dostal dávku glycerinu a show mohla začít. Zezačátku bylo všechno v pohodě, srandičky prdelky. Po pěti minutách začalo lehké pocení divný pocit v okolí žaludku.
Během desáté minuty už bylo pocení vcelku intenzivní a začínal jsem mít lehké mžitky před očima.

Abych to neprotahoval, ve 12 minutě dosáhla medicína svého a já omdlel. Sic jenom na 2 vteřiny, ale sestřička i s doktorkou byly "spokojené." Úkol byl splněn a já teď naprosto jistě vím, že glycerinem nikdy nebudu nic zapíjet.
Ještě teď když to píšu mě z něho bolí hlava.

Proč to tu vůbec plodím? A tak různě, jednak aby případný budoucí pacient - čtenář věděl, do čeho jde. druhak protože se mi to nebude chtít všem dokola opakovat a třeťak...prostě tak :-)

Každopádně vám všem přeju, abyste takovou štafetu a vyšetření nikdy nemuseli absolvovat a nikdy si nedokázali přesně vybavit, jak vypadá světlo v čekárně, kolik bund tam posledně viselo a jaké přípravky jsou teď ve stojanech cool.

Zdrc
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama