Únor 2012

‎9 + 0 + 9 + 0 + 9 x 0 + 9 = ?

1. února 2012 v 22:40 | Gob |  Ze života
Člověk je tvor velice zajímavý a co si budeme nalhávat, také v mnoha věcech nepochopitelný. Je spousta věcí, které lidská psychika skrývá a je mi jasné, že ještě dlouho skrývat bude. Co by mě ale vážně zajímalo je, proč se lidi tak rádi hádají a snadno se k tomu nechají vyprovokovat.

Když se podíváme kolem sebe, vidíme věčně nějaké spory a konflikty. Nemusíme pro příklady chodit ani daleko (sice by to bylo možné, ale mě zahraniční politika až tak nebere :-D ). Sparťani se nesnesou s Baníkovci, skiny s romama a tak. Tohle jsou spory, se kterýma už tak nějak člověk počítá a zvyká si na ně s věkem a četností zpráv o nich. Čas od času se ovšem objeví mladá krev, která kategorii sporů dodá novou energii a občas (stejě jako v následující případě) i tragikomický nádech.

Jednou takovou krvavou transfuzí poslední doby je, jak už nadpis napovídá, tato "pekelně složitá" rovnice. Ve světě českého a slovenského internetu (zejména na FB) způsobila hotové pozdvižení. Uživatelé se během krátké doby rozdělili na dva velké tábory - "sedmadvacítkářů" a "devítkářů", které byly ještě obklopeny pár osadníky z malých usedlostí "nulařů". "omnáctkařů" a "šestatřicitkářů."

Když jsem dnes znovu na tento příklad narazil, nedalo mi to a začetl jsem se do rychle se rozvíjející diskuze pod ním. I když správný výsledek byl již dávno zveřejněn, opět se našli bojovníci ze všech 5 skupin. Někteří se spokojili s prostým sdělením svého výsledku, jiní přidali i vlastní odvážné teorie, jak k němu přišli. Ani jsem nemrkl a pod příspěvkem bylo přes 400 komentářů (naštěstí tak ze 2/3 správných). Pvních 100 - 150 mě nutilo k pousmání, které jemně přecházelo v *pokerface*, které bylo následováno výrazem *I don´t wont live in this republic anymore*.

Co mě k tomu dohnalo? Nebylo to pouze smutné zjištění, že velká část čechů už neumí počítat (o to smutnější, že já matematický čtyřkař jsem měl výsledek správně), ale také, že se ke konci diskuze začaly rojit urážky, nadávky apod.

Tak tu teď sedím, datluju a přemýšlím, jestli to máme vážně zapotřebí, hádat se kvůli takovým kravinám? Když už se navzájem posíláme do někam i kvůli tomu, že se někdo přehlédne nebo prostě nedokáže správně vyřešit takovou bezvýznamnou prkotinu, je to s náma zlý. Nechci vidět, co se bude dít, až bude muset masa lidí řešit něco podstatného a důležitého.

Až na to příjde, radši si asi sbalím věci a vyrazím si založit vlastní osadu někam hluboko do lesů, kam na mě "nulaři", "devítkáři" ani nikdo jiný nedosáhne :-)

Tak, dneska jsem se extra rozepsal, ale snad jsem vás nenudil.
Mějte se fajne, zdrc :-)