Pravda skrytá pod maskou

9. prosince 2011 v 19:39 | Gob |  Témata týdne na blog.cz
Každý člověk jistě rád zažívá příjemná překvapení. Pozornost od přítele k výročí, nečekané setkání osobou, kterou dlouho neviděl a spoustu dalších. Na druhé straně nás samozřejmě mohou potkat (a zpravidla i potkávají) překvapení nepříjemná. Příklady jistě nemusím uvádět - každý si vybaví alespoň jednu či dvě takové situace ze svého života. Nicméně se říká, že nic není černobílé a toto pravidlo má svého zástupce i v řadách překvapení....

Některá překvapení mají takovou sílu, že nás dokáží zaskočit a dokonce nám na chvíli i vzít slova z úst. Mezi takové kalibry bez váhaní zařadím i situaci, kdy na povrch vypluje pravda. A právě v této situaci se ukáže i "pestrobarevnost" života a reakcí na pravdu. Když nás okrade někdo, od koho jste to nečekali, je jasné, že to pro nás bude nepříjemné. Těžko se najde někdo, koho by to potěšilo. Ale když nám někdo řekne pravdu, existují kvanta různých reakcí a pocitů, které tím vyvolá. Od naštvanosti, přes slzy nebo smích až ke stavu naprosté radosti.

Abych se ale dostal k tomu, co jsem chtěl původně říct (tedy spíš napsat). Představme si pravdu jako tvář ukrytou pod maskou. Sice nevíme jak vypadá jako celek, ale známe alespoň kousky, kterými si můžeme být jisti. Jedním příkladem za všechny jsou oči - ty jsou pravdivé a nemůžou být jen tak změněny (počítejme s tím, že pravda nenosí kontaktní čočky) nebo schovány. A pokud si nejsme jistí, jestli koukáme na masku nebo na pravou tvář, můžeme se spolehnout alespoň na ty kousky pravdy, do kterých hledíme přímo a kolikrát si to ani neuvědomujeme. I kdyby nám nědo lhal celý náš život, alespoň kousek jeho vyprávění bude skutečný. Zkrátka jak se říká: ,,Na každém šprochu je pravdy trochu."

To by pro dnešek stačilo :-)
Mějte se fajne. Zdrc
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TSC Team (píše Liarka) TSC Team (píše Liarka) | Web | 9. prosince 2011 v 19:41 | Reagovat

Úplne s tebou súhlasím, krásne napísaný článok. Konečne niečo čo má nejakú kvalitu. :) P.S.: Navštív prosím aj ty môj blog. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama