Listopad 2011

Nic není nemožné?

13. listopadu 2011 v 18:09 | Gob |  Témata týdne na blog.cz
Lidé nemohou létat, v zimě jablka nevyrostou, nikdy nebudu šampionem v těžké váze....

Tohle všechno se dá označit za nemožné, ale co když některé věci považujeme za nemožné jen díky vlastním omezeným hranicím?
Přírodě (naštěstí) poroučet neumíme (alespoň zatím), ale co se týká nás lidí, jistě máme ještě obrovské možnosti. Proč předem něco vzdávat? Třeba i bez pokusu toho vůbec dosáhnout?
Když se v dnešní době podívám kolem sebe, většina věcí je vážně nedosažitelných. Ale není to tím, že by byly z říše něčí bujné fantazie. Je to spíše tím, že dnes lidem chybí trpělivost a výdrž. Všechno bychom chtěli mít hned a pokud možno co nejsnadněji. Sami si děláme mnohé nemožným a možná si to už ani neuvědomujeme. V době vyspělé techniky už asi ani není potřeba se snažit. Na co je mít cíle a snahu jich dosáhnout? Stroje nám to usnadní a my se třeba ani nezapotíme.
Teď to možná vypadá, že jen soudím všechny kolem a sám jsem vyjímka. Sice se snažím nepatřit k těm, kteří vše považují za nemožné, ale některé věci také vzdávám. Proto jsem v úvodu uvedl i příklad v první osobě (nicméně netvrdím, že toto přání opravdu mám :-D ).

Jistě bych mohl dále uvádět další formy a významy slova "nemožné", ale výše popsaný je ten, který mě napadl jako první a tak sem nebudu míchat ostatní :-) Každopádně díky za přečtení a pamatujte: Nic není nemožné ;-)
Mějte se fajne a hezký den :-)
Zdrc