Numerum omnibus dominari

25. ledna 2011 v 21:23 | Gob |  Ze života
Dneska bychom mohli začít trochu netradičně, co vy na to? Třeba hádankou:

,,Co to je? Jsou tu všude kolem nás, potkáváme je prakticky ve všem a pořád, je jich nekonečná řada a žáci z vyšších ročníků s láskou vzpomínají, kdy ještě počítali s nimi a ne s písmeny a dalšími znaky."

Už víte? Samozřejmě, jsou to čísla.

V naší době výpočetní techniky, číselných kódů, bankovních účtů a spousty dalších vymožeností už bychom se bez nich neobešli. Kde že jsou ty časy, když čísla sloužila k jednoduchému obchodování. I když, kde jsou všichni víme :-) Postupem času a modernizací už jsou i lidé často nahrazeni právě některou z nekonečné řady číselných kombinací. Jako jednoduchý příklad uvedu třeba telefonní seznam. Pokud vyhledáte někoho, s kým potřebujete mluvit, ovšem nikdy jste ho neviděli, rozhodující je číslo. Pryč jsou doby, kdy jste měli poslat dopis na adresu tomu a tomu, tam a tam. Sice jste stále neměli představu, o koho jde, ale přece jen to bylo o něco osobnější a ne tak chladně mechanické.
Když bych se chtěl vrátit k oné "dokonalé" dnešní technice, i tam bych zmínil, že základem jsou čísla, která pak dohromady dávají určitý příkaz apod. Víc bych se zmiňovat nemohl, protože tomuhle nerozumím a nechce se mi kecat o nečem, do čeho nevidím :-D
Ale příklad spojený s technikou, který jistě každý zná a pochopí, jsou například IP adresy počítačů. V databázi je to jenom pár znaků a přitom za nimi se může skrývat kdokoliv - například člověk, který své skryté identity rád využije a bude se chovat špatně třeba jen díky vědomí, že nikdo nezjistí, čí obličej se do monitoru směje.

Osobně si myslím, že když už musíme mít tyhle masky povinně, alespoň když někde projevujeme svoje názory, bylo by minimálně slušností odložit druhou tvář z čísel a nejmíň přezdívkou se k našim názorům přivázat a přihlásit. Proč se schovávat? Názory si sdělují lídé křížem krážem naší republikou, Evropou a celým světem, a proto je strach z "pomsty"  podle mého názoru zbytečný.

Ale  si sdělují lidem skrzdneska cítím narušení síly, a že tenhle článek je nejhorší výplod za dlouhou dobu. Takže to radši zabalím a budu šetřit fantazii na příště.
(P.S. Děkuji google překladači za konverzaci v latině :-D)
                                                                                             Mějte se fajne. Zdrc
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Laura Laura | Web | 4. července 2011 v 20:31 | Reagovat

Matematika - desetihláskový způsob, jak někoho bezpečně zneškodnit. A hlavně tiše. Jestli mě matika na střední nezabije, tak už nikdy nic:) Btw. můžu uzavírat sázky na dobu, než zde přibyde další článek? :D

2 Laura Laura | Web | 5. července 2011 v 15:45 | Reagovat

Neboj, všechny sázky budu držet v tajnosti a střežit je, abys na ně nepřišel. Doufám ale, že letošního data se ještě nějaký článek dočká. Když už i já jsem obnovila blogaření:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama