Leden 2009

Dalši plesovej víkend

24. ledna 2009 v 16:11 | Gob |  Tanec a vše okolo
Někdo by řekl, že je konečně víkend. Jojo měl by samozřejmě pravdu. Sobota, ideální den na lenošení a odpočinek, popříadě na naše zájmy. Jen pár lidí ovšem nemá takovej relax a večery nemůžou trávit kde by chtěli.

Nj zase plesy. Asi si teď budu stěžovat často tak se na mě moc nehněvejte Ne vážně, o plesech sem píšu, protože je to dobrý téma na články a hlavně každej je svým průběhem originální. Takže k tomu včerejšímu: Konal se ve Vyškově a byli jsme sme pozváni již poněkolikáté. Cesta byla v pohodě, jen jednoho našeho divočejšího řidiče zastavili cajti Ale byla to naštěstí jenom kontrola a tak s plným počtem bodů a bez pokuty přispěchal na místo akce včas. Ples samotnej byl jako vždy výbornej, obecenstvo tleskalo jak po vystoupení tak i jako jedno z mála během tance. Prvním čislem byly 2 části Mexické polky "Santa Rita" a "Chesu Sita"
Včera nás teda nebylo tolik, ale jen tak pro představu

Poté po krátké (asi hodinové) pauze dovršili krásný večer naše stepařky s novým číslem. Ples to byl luxusní a snad nás tam za rok pozvou znovu.

No a dneska nás čeká Rybářskej ples v Blansku. To bude sranda jelikož tam budem mít premiéru se swingem. Snad se zadaří. Jak to dopadlo, kolik mrtvých atd. vám popíšu v dalším plesovým článku. Zatím se mějte. Zdrc

Hvězdný nebe nademnou a pololetí v pytli

22. ledna 2009 v 21:56 | Gob |  Ze života
Divnej titulek že?? Nj ale co, jak ste si urco stihli vsimnout, ja sem celej divnej.

Jak už je patrno, tenhle článek budu asi převážně věnovat škole. Píšu asi, protože nemám představu, k čemu zase sklouznu.

První pololetí v trapu a ve škole poslední týden finišoval blázinec s písemkama, zkoušením a uzavíráním známek. Člověk by asi řek, že to bude dost o nervy. Tady přicházím k zajímavému (aspoň pro mě) závěru, že nejsem člověk Skutečně, mě tento shon a "starosti" nechali chladným. Taky můj prospěch není to co býval dřív (třeba před 9 lety ve 2 třídě ). Ale pořád je tu ještě naděje, že jednička bude aspoň za to chování. Se zbytkem známek asi takový úspěchy trhat nebudu. Sice tam asi ještě dvě jednice mám, ale taky několik čtyřnic a jednu pětici (z mého "nej" předmětu - deskriptivy ). Ačkoliv to asi není úplně fér, musím podotknout, že nejsem zdaleka jedinej a ani nejhorší. Ale co, můj blog - můj prospěch že. A jakpak ste dopadli vy?? Budete doma pochváleni, přehlíženi (radši) nebo vás jako komentář čeká jenom: "Hm. Příště ať je to lepší."??
Já si ještě netroufám odhadovat, ale doufám v tu druhou možnost Přecejenom, léto je daleko a přespávat venku by ještě nebylo úplně nejpohodlnější. Hold uvidíme.....

...a nakonec ještě jednu dnešní story z našeho ústavu:
Kráčíme si takhle po poslední hodině po schodech cestou ke vstupu do budovy a najednou si všimnem, že je na chodbách nějak moc cizích lidí. Pak nám došlo že je Den otevřených dveří. No a samozřejmě jsme na práci neměli nic lepšího, než si začit docela hlasitě vykládat: "To sou blázni. Sem už bych podruhé nešel. Jedovatý obědy, protivný učitelky - no ještě teď lituju že jsem sem lez." No a samozřejmě jak na potvoru nevyšel zpoza rohu nikdo jinej, než sám ředitel s pár učiteli kolem sebe. Museli to slyšet, ale nedali nic znát. My, se zubama zaťatýma do rtů, jsme vyběhli ven a až tam se začali smát. Sem upřímně zvědavej, jeslti se zítra do školy dostanem a jestli nás náhodou vrátnej nepošle exprespoštou na Aljašku

Kdybych se tam vážne ocitl, tak omluvte brzy nastanoucí úpadek blogu a vzpomínejte v dobrým
Tak pěknej večer, ráno, odpoledne a zdrc

Něco k tanci

18. ledna 2009 v 14:17 | Gob |  Tanec a vše okolo
Jak už sem tu párkrát zmiňoval, mou největší zálibou je tanec. Dokud sem byl na základce a na gymplu, říkal sem si, že sem asi "vyjímečnej", ptže sem neznal moc dalších tanečníků. S příchodem na střední jsme zjistil, že vůbec nejsem "vyjimečnej." Ve třídě mám plno tanečníků (sice hoperů a brejkařů ale nevadi) a tak už se naštěstí kvůli tomu nestrhává pozornost na mě.

Jak to vůbec tenkrát začalo?? Už si ani přesně nevzpomínám. Rodičové se znali s ředitelkou Soukromé základní umělecké školy a nějak se to vyvrbilo tak, že sem začal chodit do Drahanu. Zezačátku mě to vůbec nebavilo a tančit sem nechtěl, ale pak sem asi dostal rozum a začalo se mi to líbit čímdál víc. Nakonec sem u toho vydržel do dneška.
Jako další experiment přišel asi před 4 lety spolák. Docela sranda. Vdržel sem u něj 3 roky. Pak byl konec.

Tohle je sestava, v jaké jsme většinou tančili naši první plesovku


A tady je loňská plesovka

A pak moje éra spoláku skončila. Letos sice taky plesám, ale to už sem popsal v jinym clanku.
No a ještě někdy před 3 lety jsem začal step - u toho sem rovněž vydržel až dodnes
Tady a tady je pár ukázek.

No, myslím že už sem se vykecal dosytosti a některým se určitě nebude chtít číst celej článek kvůli délce. Tak se mějte fajne. Zdrc

První ples

17. ledna 2009 v 11:28 | Gob |  Tanec a vše okolo
Je to tak...včera zase vypukla plesová sezona. Opět startuje doba zabitých pátečních a sobotních večerů a odpolední. Ale co už....to je úděl tanečníků. Včera se naše stepařská parta vypravila do Šternberka na vystoupení.
Sešli jsme se už ve 4 v Blansku v dělňáku, abysme si ještě jednou-dvakrat zopakli naše čísla. Všechno šlo dobře a tak jsme v 5 nasedli do auta a vyrazili. Cesta ubíhala celkem rychle a probralo se všechno možný i nemožný. Na místo určení jsme dorazili poněkud s předstihem, takže nám na přípravu zůstala asi hodinka a něco. Po uplynutí této doby, kterou každý ztrávil po svém (válení na podlaze, čtení, "falšování" peněz nebo prostě vykecáváním) jsme se převlékli a holky se nachystali na svoje první vystoupení - Irish Heart. Po menším komplikacích se zvukem z toho bylo nádherné číslo a sklidilo veliký potlesk. Poté následovala přestávka, běhěm níž se holky převlékly a nachystaly se na naše další společné představení - Feet of Flames.
Tahle fotka sice není ze včerejška, ale jen aby jste měli představu, jaký bylo oblečení atd


I tohle se povedlo a byli jsme odměněni pěkným potleskem. Pak už nás čekalo jenom balení a odjezd domů. Dle mojeho názoru to byl poveden start sezony a doufám, že dneska se nám povede stejně dobře jako včera a možná i líp

Tak a to by bylo zatím vše. Tak se mějte pěkně a zdrc.

Nesnídám, nesvačím, nestihnu to - nestačím...

14. ledna 2009 v 20:21 | Gob |  Ze života
No dobře, sice chvátám a nemám ani chvilku klid, ale snídat a svačit zvládám
Tento týden je to vážně hroznej blázinec. Jak ve škole tak po jejím skončení. Už v pondělí to začalo nakupováním látek po Brně na šaty pro holky, aby měli v čem tančit novou plesovku. Pak celodení shon ještě doplnil večerní step. V úterý už začínaly i testy ve škole (němčina) a potom následovalo kupování bot pro jednu tanečnici (za pondělí se to prostě všechno stihnout nedalo). Odpoledne jsem ještě zaběhl do spoláku odevzdat boty a trochu potrénovat plesovku s ostatními (na to že s ní máme v sobotu vystupovat tak mi to moc nejde :D). Dnešek - úspěšné pokračování písemek (literatura, fyzika) a odpoledních tréninků (tentokrát opět step). Co mě čeká zítra?? Krom namáhavé školy (dějepis, 1/4letka z matiky a degina) musím zkoupit (zase ) pár věcí pro stepařky. Ani se nestihnu otočit doma a rovnou od vlaku jdu na trénink swingu. A pátek?? Někdo by řekl klidný konec týdne. Já ne. Ve 4 máme sraz s ostatníma, jednou si projedem stepařský vystoupení a jedem až do Šternberka (cca 100km od Blanska) na ples.
No bude to ještě hodně veselí :-D Proto prosím omluvte moje zanedbávání blogu, ale sami vidíte že na to prostě už moc času nezbývá.
Tak zatim zdrc

Silvestr - shrnutí

9. ledna 2009 v 23:15 | Gob |  Ze života
Jak sem slíbil, tak vám sem popíšu průběh pobytu na Vysočině i Silvestr.

Začalo to krásně už v den odjezdu. Původně plánovaný čas odjezdu (10:30) se postupně měnil až ke konečné dohodě na 11:30. Ve 12 sem posílal sms Kajči (jediné holce z našeho zájezdu)a zjistil že jsou konečně na ceste. O půl jedné jsme skutečně od našeho domu vyrazili. Cesta byla pohodová a hodně jsme se nasmáli. Abych byl konkrétní, naši ksupinu tvořili: Hasky, Honza (Džojntík), Kajča a já.

První den jsme se rozhodli zajet si do Žďáru do kina na film Mamma Mia, který jsme již sice všichni viděli, ale prostě nás nenapadlo nic lepšího. Po návratu do hotelu jsme se převlékli a hráli "Člověče napij se" Asi kolem půlnoci jsme to rozpustili a šli spat. Moc jsme si sice neodpočali bo po chodbě běhali nějaký malý děcka a vyřvávali, ale nějak se to přetrpět dalo.
Plán na další den byl taky víceméně jistý. Museli jsme znovu do Žďáru. Vyjeli jsme a chvíli se tam jen tak poflakovali. Večer opět následovali hry a projekce filmů.
Cíl našeho dalšího výletu nebyl tak daleko ale byl o to hůř přístupný. Honza s Kájou chtěli jít na sjezdovku která je po silnici asi 800m od chaty. Jelikož by to bylo málo akční, rozhodli se jít po vrcholech hor. Já s Haskym sme z toho nebyli 2x nadšení, ale přemohli jsme se. Cesta na 15 minut trvala hodinu a půl. Krása. Sjezdovku sme si jednou sklouzli i šli jsme domů. Celý promočení ale budiž.
Další den přijela přítelkyně a opět sme hráli hry. Jelikož už se mi nechce psát tak to zkrátím. Silvestr byl ok a všichni ho přežili. Další dny u jsme jenom dopíjeli a nakonec balili a odjeli. Byl to super týden a ještě vám nakonec ukážu náš týdení výkon


Změna přišla

9. ledna 2009 v 18:03 | Gob |  "Důležitosti"
Jelikož mám rád Egypt a všechno co se ho týká, tak tu na chvilku budu mít tenhle vzhled. Nebojim se toho že by dlouho vydržel, ale aspoň na pár dní by mohl.

Změna

7. ledna 2009 v 20:48 | Gob |  "Důležitosti"
Přijde brzy. Dočkejte času.