Listopad 2008

Nestíhačka

17. listopadu 2008 v 21:52 | Gob |  Ze života
Zase jednou nemám čas. Mrzí mě to, ale nic s tim nenadělám. Teď vám o5 shrnu pár novinek za těch 5 dní a budou doufat, že už ty pauzy nebudou tak velký.

Takže první akcí, o které vám napíšu bylo sobotní vystoupení.

Jako už pár let touhle dobou, se v Blansku opět konaly Svatomartinské hody. Já a moji přátelé z Drahanu jsme zde měli mít vystoupení, které se opravdu uskutečnilo. Vše začalo již průvodem, vycházejícím od kostela sv.Martina přesně v 11 hodin. Zde jsme měli role vlajkonošů a hrdě jsme kráčeli v čele. Průvod trvající asi půl hodiny skončil jako vždy v zámeckém parku. V poledne na nás znovu přišla řada, a my vystoupili (stále ještě v oblecích vlajkonošů) s nacvičenými čisly.
Poté následoval další program zajištěný kaskadérskou skupinou Štvanci.
Náš čas znovu přišel s úderem 13. hodiny. Tentokráte v lidových krojích jsme odtančili svůj hodinový program, který byl proložen krásným hraním a zpěvem naší muziky.
Vystoupení dopadlo celkem uspokojivě, ikdyž se pod námi téměř propadlo jeviště. Odměnou za snahu nám bylo občerstvení v podobě klobásky a také výborného teplého nápoje.


Včera jsem se vypravil do Ostravy na pozvání mých přátel. Již ráno jsem vyrazil do Brna, odkud jsme s kamarády Jirkou a Michalem vyrazili do Hranice na Moravě, kde byl sraz s dalšími výletníky. Jelikož jsme je zaskočili naším brzkým příjezdem, stavili jsme se ještě na snídani s bistru. Když jsme byli kompletní, nastartovali naši dva závodníci Jirka a Pazdi svoje auta a divoká cesta do Ovy mohla začít. Ještě teď se směju při vzpomínce na tento rozhovor:

Jirka: "Kam to hovado tak letí?? Vždyť tady to není dálnica a on tu mete stovkou."
Já: "A co se ti na tom nelíbí??"
Jirka: "Nechci přijít o papíry."
Michal po chvíli: "A proto tu jedeš 180???"

Cestu jsme přežili a pak už nás čekalo jenom krásné, společně strávené odpoledne. Vyzkoušeli jsme 3 restaurace a kulečník. Večer mě a Michala zavezl Pazdi do Hranice odkud nám jel vlak do Brna a já pak pokračoval až do Blanska.
Byl to krásnej výlet a doufám, že si ho brzy zopakujem.

A myslím že to by stačilo jako shrnutí toho nejlepšího....
Tak se zatím mějte a dobrou noc.

Jedeme dál

12. listopadu 2008 v 19:41 | Gob |  Ze života
Týden letí jak splašenej nosorožec a už je tu středeční večer. Nic moc zajímavýho se nestalo. Jenom pondělní step se nekonal, protože přijel z Anglie náš kamarád a učitel Romča, takže jsme radši zašli na pivko (kofolu ). Ve škole je to pořád stejnej opruz. Samej test, samý zkoušení. Aspoň že zítra nám odpadaj 2 hodiny deskriptivy. Jinak máme zítra taky odevzdávat 2 výkresy na pauzáku udělaný tuží a mě se dneska rozbili pera Prostě dnešek je krásnej no. Doufám, žeuž se tenhle týden bude jenom zlepšovat. CcA za 23h 50minut mě čekají další taneční, kde snad konečně budem točit polku. V pátek Drahan a v sobotu Svatomartinský hody.
Ještě se snad dostanu k tomu abych sem tento týden napsal. Tak se zatím mějte. Ahoja

Svatba

11. listopadu 2008 v 19:28 | Gob |  Ze života
Sice byla už v sobotu, ale byl by hřích o tom nenapsat.

Byla to svatba mojí sestry Eriky. Rozhodla se, že svoje "Ano" řekne svému příteli Radkovi, a tak se taky stalo. Ale pěkně popořádku:

Už ráno to vypuklo. O půl 7 mě máti vzbudila a zaúkolovala jak už dlouho ne. Vysát, vytřít, vyvětrat, douklízet.....prostě frmol jak sviňa. Abych se zbavil poslední volné chvíle, tak sem na internetu hledal návod, jak uvázat kravatu. Docela se dařilo, ale pak mi byla stejně převázána. Okolo 9. se už pomalu začalo něco dít. Přijel první bratr "kameraman" a zároveň s ním i svatební auto nevěsty. Navzdory špatnýmu počasí jsme vyběhli ven a začali auta zdobit. Když už se u nás sjeli všichni, uznali sme, že si každej nazdobí svoje auto, protože se nám nechtělo v dešti těch 12 povozů zdobit.
Před 12. jsme vyrazili k obřadní síni v Blansku. Obřad byl docela sranda, ale sem rád, že ho nezažívám často. "Ano" zaznělo 2x takže si všichni oddechli a šlo se na oběd.
Oběd byl objednanej na Sýpce. Po zvycích jako jsou např rozbíjení talíře atd. jsme usedli ke svatební tabuli a pustili se do jídla.
Kolem 4. se celý svatební průvod přesunul do klepačovského Kulturního domu. Tady už začínala skutečná zábava. Cukroví mizelo, alkohol pomalu taky a atmosféra byla více než veselá. Dokreslovala ji živá kapela, která nás bavila až do půl 1 do rána. Jeden z největších svatbeních darů byl odhalen v 8 večer - krásný ohňostroj v blízkém parku.
Pak už mám mírné okno, protože jsme se s bratrama potkali u panáku a docela dlouho sme tam stáli Podařilo se nám dokonce opít i moji přítelkyni, takže najednou byla další kopa legrace. (už máme domluvenou svatbu :-D) Večer se vystřídal s nocí a noc s brzkým ránem. Když sem se v 5 hodin ráno vracel domů už docela v normálním stavu, zalitoval sem, že svatby nebývají častějc.

Ale ještě je nás svobodných plno, tak se zas určo nějaká najde.
To je tak to nejzajímavější co se dělo. Tak se zatím mějte. Zdrc

Takže...

11. listopadu 2008 v 19:07 | Gob |  Ze života
...na začátek bych se chtěl omluvit, že teď byla tak dlouhá pauza v přidávání článků. Nějak nebyla chuť, čas ani nálada něco psát.
Jestli si dobře pamatuju, tak posledně sem skončil středeční praxí. Jak si jistě domyslíte, tak už ji mám za sebou a teď už mi na ní zbývají jenom pěkný vzpomínky. Aby jste si mohli udělat obrázek:

Čtvrtek:

Už od rána jsme s Benym zahnízdili ve sklepě u naší známé party zedníků. Šichta ubíhala docela pěkně a v pohodě. O pul 11 jsme vyrazili na oběd jako vždycky. Ještě předtím jsme stihli vypolystyrenovat podlahy u 3 místností. V jedné z nich jsme po obědě odpočívali a čekali až se vrátí i ostatní. Sice bylo v plánu ještě hodně práce, ale osud nám udělal čáru přes rozpočet. Ve 12 už nebyl beton. Chvilku se od nás ozývali výkřiky typu "Pi*a beton.", ale když ani po půl hodině žádnej nepřivezli, všichni jsme se nějak rozseděli. Teda...zedníci se rozseděli a já s Benym rozleželi na polystyrenu. Živobytí nám nepřivezli ani do 2, takže jsme se domů vraceli krásně odpočatí.

Odpoledne byly taneční, kde jsme se (někteří) učili polku a otáčenej valčík. Víc srandy sem tam vážne dlouho nezažil

Pátek:

Poslední den praxe. Už od rána to stálo za pendrek. Počasí hnusný, mistr naštvanej a beton se už ráno choval jak kdyby někde 5 hodin stál. Čas ale letěl a za chvílu už nás stavbyvedoucí odvelel ven, kde právě Avia dovezla beton do základů. Aleš si s bobkem bez problémů nakládal a mi jenom vyškrabovali zbytky. Nakonec jsme nahazovali tuhle směs do míchačky a mísili s vodou, protože byla moc suchá. Pak už nám padla a my si zašli vyplnit stavební deník a rozloučit se s mistrem.

Večr už byl Drahan, kde sem se parádně vyblbnul a doma sem skoro hned usnul.

Praxe 2

5. listopadu 2008 v 18:42 | Gob |  Ze života
Týden pokračuje a s ním i praxe:

Úterý:
Ráno doma proběhlo jako vždy takže to vynechám. Na praxi sme s Benym dorazili presne v 8 hodin a hned nás mistr zaúkoloval. Naším úterním osudem bylo nakládání betonu do koleček, ovšem každej v jiné části stavby, takže sme byli v kontaktu jenom přes sms. Zpočátku z té hromady vůbec neubývalo (možná to bylo tím, že kolegové si pro něj málo jezdili), ale pak se to rozjelo a já se začínal radovat, že se blíží konec lopatování. Pak se ale objevil Pavel s dodávkou a dovezl mi další beton. Když mi ho složil k nohám, měl sem dojem, že se čas splašil a je znova ráno. Naštěstí mě zachránil Aleš a bobkem odvezl většinu betonu k Benymu. Sice se jednou vracel, protože ho i s nakladem vyhnali, ale stavbyvedoucí je šel sprdnout a byl klid. A mezitím sme si stihli skočit do naší oblíbené hospůdky "U Pásku" na oběd. Byl výbornej jako vždycky Pak už byl konec směny a každej šel svým směrem, ale jenom na chvíli.
Večer mě ještě čekali taneční s děckama ze třídy. Aby to začlo zvesela, tak sem si zlepšil osobák v běhu. 2km na vlak sem uběhl asi za 4 minuty. Dorazili sme s ostatnima na místo srazu a pak už v kompletní sestavě naší současné party (Janča, Hanka, Maruška, Beny, já, Martin, Patrik) sme se vydali na VUT, kde se taneční konají. Ze strategické pozorovací pozice sem koukal jak se dole vlní spousta párů a jak si tanec užívají. Ke konci sem zažil nejkrásnější chvíli z celýho večera - chacha s Jančou. Po skončení sme se ještě na chvíli vydali do restaurace a pak každý směrem ke svému domovu. Den to byl úžasnej a do postele sem ulehal nekdy okolo pul dvanacte.

Středa:
Dnešek je velice zvláštní den. Na praxi sme byli v zápřahu už od rána. Já napřed složil 3 palety kachlí (3., 5. a 6. patro bez výtahu), zatímco Beny byl se svou partou ve sklepě u betonu. Po skončení raní "rozcvičky" sem šel zkontrolovat Benyho a trochu mu pomoct. Po obědě (výborným) mě mistr převelel k míchání malty a jejímu odnošení a vytáhnutí kladkou do patra, kde zedníci dělali podlahy. Ani sme s enenadáli a dnešní směna byla za náma.
Cesta domů byla úžasná, protože sem konečně po 2 dlouhých dnech viděl svoji přítelkyni. A teď tu sedím a píšu pro vás na blog.

Uvidíme co si ještě dnešek a praxe připraví. O všem vás budu informovat.
Mějte se fajne

Praxe

3. listopadu 2008 v 20:29 | Gob |  Ze života
No, tak dneska sem měl první den praxe. Už ráno to začalo vesele, protože jsme se něja špatně dohodli s učitelem a ja s klukama sme cekali kapánek jinde než on. Ale nakonec sme se našli. Asi po deseti minutách jízdy 1čkou se z repráku v šalině konečně ozvalo "Václavská". Vystoupili sme a šli za naším kantorem cestou-necestou, prostředkem křižovatky až na stavbu, kde staví firma Komfort. Po domluvě se stavbyvedoucím bylo rozhodnuto, že tady zůstaneme jenom 2 a zbytek půjde na druhou stavbu. Takže sme se rychle rozloučili se zbytkem a čekali na mistra, až mě a Benyho (Janošík opět chyběl) někde ubytuje a pak nám zadá práci. O pět minut později už sme zase Štefana (mistra) zase hledali, protože je jasný, že neměl čas čekat na nás. Nakonec nás našel sám a zaedl nás do přízemí stavby. Mě přidělil zedníkovi jménem Jano. Pohodovej chlapík ze Slovenska. Beny šel za Janovím kamarádem Tomem. Já na svým stanovišti podával Janovi cihly a pozdějc i míchal maltu a Beny u sebe nakládal beton do koleček.
V 10:45 sme vypadli na oběd do blízké hospy, kde vařej opravdu skvěle. Zítra se pořádně kouknu na název a písnu ho sem no a po obědě už se toho moc nedělo. Dodělávaly se zbytky práce a ve 2 sme vypadli nahlásit se mistrovi a hurá domů.
Den to byl v pohodě, akorát mě děsně bolí koleno a štve mě jedno pitomý prokecnutí.
Jinak ještě k té praxi: Teď mi psal Janošík a jelikož mu doktor odmítl sundat sádru tak budeme až do konce s Benym jenom 2

No nic tak hezkej večer

Zase změna?

1. listopadu 2008 v 17:31 | Gob |  "Důležitosti"
Njn. Co už. Neměl sem zrovna co dělat a taky sem dostal konečně myšlenku co jinýho nepodzimního si jako záhlaví dát. Stejně to takhle dlouho nevydrží :-)

Listopad

1. listopadu 2008 v 11:00 | Gob |  Ze života

Už je tady zase. Mám dojem, že sem asi zaspal jaro i léto. Vždyť minulej listopad jako by byl včera. Čas hrozně letí a už vidím jak všude za chvilku budou otravovat s Vánocema.

A jakej byl říjen?
 • No asi první zajímavější věcí je, že sem založil tenhle blog.
 • Pak byl samozřejmě každej týden naplněnej školou a taky kroužkama.
 • Nejkrásnější chvíle sem strávil se svou přítelkyní. Jen mě mrzí že se vidíme tak málo.
 • Každé čtvrteční odpoledne pak vyplňovali taneční.
 • Teď ve středu a čtvrtek sem se zúčastnil 2 prodloužených o kterých už sem psal v předchozím článku.
A jakej by měl být listopad?
Těžko říct. Zatím vím jen o pár akcích:
 • První týden máme se školou praxi, takže kdyby tady přestali přibývat články, tak na nás ta stavba spadla (ale to vám kdyžtak někdo písne do komentů )
 • Přístí víkend má ségra svatbu, takže bude opět hlava jako střep
 • 15.11. se v Blansku uskuteční Svatomartinské hody, na kterých budeme vystupovat.
 • Potom někdy ke konci měsíce je prodloužená mojí třídy
 • Ve škole bude rodičák
 • A nakonec to nejlepší - 21.11 naši odjížděj na dovolenou a vracej se až 6.12 takze bude doma naprosta pohoda